KandidátiRadim Sršeň

RadimSršeň

Olomoucký kraj

Evropa jsme my

Jmenuji se Radim Sršeň a je mi 43 let. Působím jako náměstek ministra pro místní rozvoj, zástupce ČR v Evropském výboru regionů, starosta obce Dolní Studénky (okres Šumperk, Olomoucký kraj) a vysokoškolský učitel EU a diplomacie.

Jak by měla EU vypadat?

EU musí být postavena odspodu, od svých občanů a lokální úrovně, která musí tvořit pevné základy společného evropského domu. Evropa není zlá obluda, tam daleko v Bruselu. Evropa jsme my. Sedíme u společného stolu a máme v rukou, aby byla Evropa i nadále zárukou kvality našich životů a bezpečnosti. Jedině silná Evropa je naší budoucností.

S jakým cílem kandiduji a jaké oblasti se chci věnovat?

Rád bych využil všech svých znalostí, zkušeností i kontaktů a v případě důvěry byl aktivním europoslancem, který bude srdnatě a se vší Sršní energií hájit zájmy ČR v Evropě. Čekají nás mj. náročné debaty o budoucnosti kohezní a zelené politiky EU, do kterých bych se rád intenzivně zapojil, stejně jako do problematiky rozvoje venkova, měst a krajů, přeshraniční spolupráce, podpory slabších regionů a řešení prohlubujících se rozdílů v kvalitě života občanů EU.

Jaká je pro Vás nejinspirativnější evropská osobnost, ať už současná nebo historická, a proč?

Jiří z Poděbrad, který plánem na vytvoření mírové unie evropských států o několik století předběhl svoji dobu. Václav Havel, který svým vnímáním Evropské unie jako „vlasti našich vlastí" předběhl dobu o několik desetiletí. Angela Merkelová, která za všech okolností dokázala odolat vábením populismu a coby skutečná lídryně dlouhá léta řešit veškeré výzvy a problémy Evropy.

Děje se kolem mě

7. 3. 2024
Starosty povede do evropských voleb Danuše Nerudová
Celostátní výbor dnes schválil kandidátní listinu s názvem Starostové a osobnosti pro Evropu v čele s ekonomkou a bývalou prezidentskou kandidátkou Danuší Nerudovou. Z …