KandidátiJan Farský

JanFarský

Liberecký kraj

Evropa nemůže donekonečna spoléhat na USA

Jmenuji se Jan Farský. Je mi 44 let. Jsem právník, skaut, místopředseda STAN a táta od rodiny. A taky bývalý starosta Semil. V Semilech žiji dodnes. Z tamní radnice jsem udělal nejtransparentnější úřad v zemi. Rád putuji, toulám se s rodinou přírodou a čtu.

Jak by měla EU vypadat?

Bezpečná. Schopná bránit své hranice. Prosazující vládu práva a dodržování pravidel, uvnitř i navenek. Prosperující, konkurenceschopná a podporující inovace. Efektivní a přitom spolupracující. Protože pak jde vše snáz.

S jakým cílem kandiduji a jaké oblasti se chci věnovat?

Posílit obranu a soběstačnost Evropy. Je nutné zajistit obranyschopnost členských států prostřednictvím hlubší spolupráce a vytvoření druhého pilíře NATO. Evropa nemůže donekonečna spoléhat na USA. S tím souvisí soběstačnost. Nejen v obraně, ale i v energetice, v potravinách, v inovacích.

Jaká je pro Vás nejinspirativnější evropská osobnost, ať už současná nebo historická, a proč?

Václav Havel. Jeho úvahy o EU a evropanství považuji pořád za nevyčerpané a inspirující. Havlova vize EU s jednoduchou ústavou, dvoukomorovým parlamentem a větší federalizací stojí za zamyšlení.

Děje se kolem mě

Evropský parlament
11. 6. 2024
Děkujeme za vaše hlasy
Starostové dosáhli v evropských volbách výsledku 8,7 % hlasů, což znamená zisk dvou mandátů.
Evropský parlament
3. 6. 2024
Danuše Nerudová se stala členkou Starostů
Předsednictvo Starostů a nezávislých včera na svém jednání oficiálně schválilo žádost Danuše Nerudové o členství v hnutí. Jedná se o logický krok, který potvrzuje …
24. 5. 2024
Hlavní evropské téma je bezpečnost
Nový Eurobarometr, masivní výzkum týkající se nálad a postojů Evropanů, ukázal, co říkám já i Starostové. Hlavní evropské téma je bezpečnost.
1. 5. 2024
20 let v Evropské unii
Slavíme 20 let v EU. Co pro mě definuje Evropanství a jakých bylo mých osobních 20 let v EU?