KandidátiPetra Korlaar

PetraKorlaar

Jihomoravský kraj

Přála bych si Evropu samostatnou a soudržnou

Jmenuji se Petra Korlaar, je mi 41 let a jsem místostarostkou Mikulova na Moravě.

Jak by měla EU vypadat?

Přála bych si Evropu samostatnou a soudržnou. Evropská unie by k tomu měla vytvářet ze strany Parlamentu právní rámec a ze strany Komise konkrétní kroky. EU by měla být platformou, na které budou evropské národy hledat společná řešení, ne kolbištěm za zájmy jednotlivých zemí.

S jakým cílem kandiduji a jaké oblasti se chci věnovat?

V rámci práce v Evropském parlamentu bych se chtěla zaměřit právě na porozumění a vzájemnou soudržnost Evropy. Pakliže se navzájem nedokážeme domluvit na základních věcech, nepodaří se nám pro naše děti zajistit prosperitu či bezpečnost. Kultura vždy byla a je klíčem k tomuto vzájemnému porozumění, a její role proto není jen zábavní, ale daleko hlubší.

Jaká je pro Vás nejinspirativnější evropská osobnost, ať už současná nebo historická, a proč?

Simone Veil. Jako francouzská politička se zasadila o změny zákonů, které zachránily bezpočet životů. Jako europoslankyně a první předsedkyně Evropského parlamentu celoživotně usilovala o sjednocenou Evropu.

Děje se kolem mě

7. 3. 2024
Starosty povede do evropských voleb Danuše Nerudová
Celostátní výbor dnes schválil kandidátní listinu s názvem Starostové a osobnosti pro Evropu v čele s ekonomkou a bývalou prezidentskou kandidátkou Danuší Nerudovou. Z …