KandidátiDanuše Nerudová

DanušeNerudová

Jihomoravský kraj

Evropa potřebuje aktivní politiky, kteří nebudou jenom sedět s rukama v klíně

Jmenuji se Danuše Nerudová, je mi 45 let. Jsem ekonomka, vysokoškolská profesorka, bývalá kandidátka na prezidentku, především ale máma dvou dětí, Daniela a Filipa, které vychováváme s mým mužem Robertem. Bydlíme v Kuřimi a víkendy trávíme na Vysočině, kde jsme opravili historickou faru v obci Telecí. Ráda houbařím, rybařím a procházím se v přírodě.

Jak by měla EU vypadat?

Evropa potřebuje aktivní politiky, kteří nebudou jenom sedět s rukama v klíně. Je čas pustit se do práce. Chci Evropu, kde se budou řešit problémy a starosti českých občanů. Chci politiky, kteří se o Česko v EU postarají. Aby Evropa byla bezpečná, prosperující, moderní a soběstačná.

S jakým cílem kandiduji a jaké oblasti se chci věnovat?

Mým cílem je, aby byl hlas českých občanů a mladých lidí v Evropě slyšet. Chci se věnovat konkurenceschopnosti, EU nemůže mít víc regulací než inovací. Chci podpořit regiony a zvýšit v nich kvalitu života. Nelze ani přehlížet změny, kterým čelíme, a proto je pro mě důležitá i ochrana přírody a podpora vzdělávání.

Jaká je pro Vás nejinspirativnější evropská osobnost, ať už současná nebo historická, a proč?

Pro mě to je Václav Havel. Jeho hodnoty a smýšlení bylo vždy jasně proevropské a s jeho slovy, že pokud se cítím být Evropanem, neznamená to přece, že přestávám být Čechem, naprosto souhlasím.

Děje se kolem mě

Evropský parlament
11. 6. 2024
Děkujeme za vaše hlasy
Starostové dosáhli v evropských volbách výsledku 8,7 % hlasů, což znamená zisk dvou mandátů.
Evropský parlament
3. 6. 2024
Danuše Nerudová se stala členkou Starostů
Předsednictvo Starostů a nezávislých včera na svém jednání oficiálně schválilo žádost Danuše Nerudové o členství v hnutí. Jedná se o logický krok, který potvrzuje …
Výjezd
14. 5. 2024
U nás víte, koho volíte
Po včerejším dni na kontaktní kampani a debatě v Roztokách dnes mířím do Semil a hlavně na Debatu bez cenzury do Liberce. Uvidíme se?
6. 5. 2024
Vyjádření k “predátorským časopisům”
Zbývá pár týdnů do evropských voleb, kampaň začíná nabírat obrátky. Dostala se ke mně informace, že se už na všech frontách hledá něco na Nerudovou. Čekala jsem, co …