KandidátiLada Rejšková

LadaRejšková

Ústecký kraj

Základními pilíři jak naší země, tak Evropské unie jsou bezpečnost, kvalitní zdravotnictví a školství

Jmenuji se Lada Rejšková, je mi 38 let, vystudovala jsem obor podniková ekonomika a management na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Po škole jsem začala pracovat jako finanční a následně oddlužovací poradkyně v Praze. Nyní již třetí volební období vykonávám post starostky obce Libotenice v okrese Litoměřice.

Jak by měla EU vypadat?

EU by měla být hlavně bezpečná. Je nutné investovat do vojenské spolupráce a posilovat zahraniční politiku, aby se neopakovala historie a naše země se již nikdy nestala zajatcem jiného státu. Dále více příležitostí v oblasti práce či studia a nastolení efektivnější spolupráce.

S jakým cílem kandiduji a jaké oblasti se chci věnovat?

Základními pilíři jak naší země, tak Evropské unie jsou bezpečnost, kvalitní zdravotnictví a školství. Je potřeba řešit hlavně bezpečnost obyvatel EU, dále hrozby jako například blackout, kybernetické hrozby apod. Ráda bych také zefektivnila přeshraniční spolupráci.

Jaká je pro Vás nejinspirativnější evropská osobnost, ať už současná nebo historická, a proč?

Margaret Thatcherová. Obdivuji ji, že jako žena dokázala vůbec dosáhnout tak vysoké pozice v tehdejším světě mužů. Jejím cílem nebylo za každou cenu vyhrát volby, ale skutečně nastolit potřebnou politiku pro zdravé ekonomické prostředí. A především pomohla nejen naší zemi v boji proti komunismu.

Děje se kolem mě

Výjezd
12. 12. 2023
Inspirativní setkání s Lukášem Pulkem v Ústí nad Labem
Neptej se, co společnost může udělat pro tebe. Ptej se, co můžeš ty udělat pro společnost.