KandidátiDavid Nejedlo

DavidNejedlo

Liberecký kraj

Evropská unie by měla být společenstvím sebevědomých, otevřeně spolupracujících států, sdílejících část rozhodovacích procesů

Jmenuji se David Nejedlo, jsem ženatý, mám tři děti a žiji v Liberci. Narodil jsem se v Praze v roce 1971. Vystudoval jsem Střední zemědělskou školu v Brandýse nad Labem a Vysokou školu veterinární v Brně. Osm let jsem vykonával smíšenou veterinární praxi, posledních dvacet let však vedu zoologickou zahradu v Liberci.

Jak by měla EU vypadat?

Evropská unie by měla být společenstvím sebevědomých, otevřeně spolupracujících států, sdílejících část rozhodovacích procesů. Jen tak může EU a každý jeden její člen čelit výzvám, které přináší dnešní globalizovaný svět. Fungující stále na principech konkurenčního vyvažování politických a ekonomických sil mocností a regionů. Ovšem v rychle se zhoršujícím životním prostředí.

S jakým cílem kandiduji a jaké oblasti se chci věnovat?

Upřímně přiznávám, že jsem byl ke kandidatuře vyzván přáteli, kterých si vážím. Po krátkém zvážení a konzultaci s rodinou jsem se o místo na evropské kandidátce STAN přihlásil. S motivací pomoci evropskému týmu STAN nejen uspět ve volbách, ale především pomoci svými znalostmi a zkušenostmi v oblasti zemědělství a životního prostředí v další práci.

Jaká je pro Vás nejinspirativnější evropská osobnost, ať už současná nebo historická, a proč?

Jméno inspirativní osobnosti, která mě napadla jako první, je Jára Cimrman. Z těch žijících mě napadají tři jména evropských osobností, u kterých obdivuji ne až tak činy, které jim jsou přiřazovány v učebnicích dějepisu, ale jejich osobní životní příběhy. Jsou jimi Winston Churchill, T. G. Masaryk a Václav Havel.

Děje se kolem mě

Výjezd
16. 2. 2024
„Potřebujeme sílu mladé generace,“ řekla v Liberci Danuše Nerudová
„Když vám bude někdo říkat, že jste moc mladí, že nemáte dost zkušeností a že na to prostě nemáte, tak se nenechte se odradit. Potřebujeme sílu mladé generace,“ řekla …