KandidátiAdriana Chochelová

AdrianaChochelová

Středočeský kraj

EU by měla být prosperující, udržitelnou a spravedlivou unií, která posiluje svou konkurenceschopnost a zároveň chrání své občany, jejich práva a životní prostředí

Jmenuji se Adriana Chochelová, je mi 26 let a pocházím ze středočeských Zlatníků. Jsem vystudovaná právnička, ale nyní pracuji jako asistentka poslankyně Barbory Urbanové, se kterou se věnujeme zejména tématu domácího a sexualizovaného násilí a lidským právům ve světě. Také pracuji pro iniciativu Pod Svícnem, kde se věnujeme přímé podpoře a pomoci obětem domácího násilí a také popularizaci tohoto tématu ve společnosti.

Jak by měla EU vypadat?

EU by měla být prosperující, udržitelnou a spravedlivou unií, která posiluje svou konkurenceschopnost a zároveň chrání své občany, jejich práva a životní prostředí. Měla by být silným globálním hráčem v oblasti inovací, ekonomiky a bezpečnosti, respektujícím principy právního státu a lidských práv.

S jakým cílem kandiduji a jaké oblasti se chci věnovat?

Kandiduji s cílem bojovat za podporu obětí domácího a sexualizovaného násilí, ochranu lidských práv ve světě, rozvíjení strategické komunikace a boj s dezinformacemi a nedůvěrou v právní stát, což je klíčové pro udržitelný rozvoj našeho společenství.

Jaká je pro Vás nejinspirativnější evropská osobnost, ať už současná nebo historická, a proč?

Mou inspirací v evropské politice i v podpoře rovnosti a jednotné Evropy je francouzská a evropská politička a první žena, která předsedala Evropskému parlamentu, Simone Veil.

Děje se kolem mě

Výjezd
2. 12. 2023
V Kolíně s našimi evropskými lídry debatovala i Petra Pecková
„Vítám Jana Farského, který si myslí, že politika by měla být víc jako smajlík než vykřičník. A přivítejme Danuši Nerudovou, která říká, že místo sledování politických …