KandidátiLucie Potůčková

LuciePotůčková

Královéhradecký kraj

Chci motivovat a podporovat ženy, aby se nebály jít do politiky

Jmenuji se Lucie Potůčková, je mi 48 let. Vystudovala jsem práva na Masarykově univerzitě. Jsem starostkou Mladých Buků, poslankyní Parlamentu ČR a předsedkyní výboru pro lidská práva PS OBSE.

Jak by měla EU vypadat?

Evropská unie by měla být rozmanitá, tolerantní, bezpečná, technologicky vyspělá, vstřícná k mladým lidem a srozumitelná pro seniory, vzdělaná, soběstačná, se zdravou přírodou, bez byrokratické zátěže a motivující k samostatnosti a vlastnímu rozvoji – v životě, v businessu, i ve vědě.

S jakým cílem kandiduji a jaké oblasti se chci věnovat?

Kandiduji s cílem stát se poslankyní Evropského parlamentu a posílit zastoupení liberální demokracie v době, kdy v Evropě roste podpora extrémní pravice. Chci se věnovat regionálnímu rozvoji a tématům jako právní stát a ochrana demokracie. Chci motivovat a podporovat ženy, aby se nebály jít do politiky.

Jaká je pro Vás nejinspirativnější evropská osobnost, ať už současná nebo historická, a proč?

Františka Plamínková, statečná česká politička, která se zasadila o ženská práva a podporu spolkové činnosti a za své aktivity zaplatila v roce 1942 životem a Maia Sandu, moldavská prezidentka, nesmírně inspirující a silná žena evropské politiky.

Děje se kolem mě

Výjezd
23. 11. 2023
I díky firmě z Hradce Králové nejsme periferií Evropy
Baťa svět obouval, Petrof ho rozehrál. Nejen ve Zlíně, ale i v Hradci Králové nám historie i současnost úspěšné české firmy připomene, že Česko rozhodně nepatří na …