KandidátiJan Ksiazkiewicz

JanKsiazkiewicz

Zlínský kraj

Myslím si, že by EU měla pokračovat v postupné federalizaci

Jsem Jan Ksiazkiewicz. Je mi 21 let. Pocházím z Uherského Hradiště a jsem studentem práv. Vedle toho s rodinou provozujeme Eko Farmu Sádky, kde se věnujeme ekologickému zemědělství a kde také pořádáme kulturní akce. Díky tomu mám vhled do zemědělství a do podnikatelské sféry.

Jak by měla EU vypadat?

Myslím si, že by EU měla pokračovat v postupné federalizaci. Další pětileté období by mělo směřovat k reformě EU, aby byla připravená na rozšiřování směrem na západní Balkán a Ukrajinu. Abych si vypůjčil srovnání z amerických dějin, cílem by mělo být transformovat EU z Článků konfederace směrem k Ústavě.

S jakým cílem kandiduji a jaké oblasti se chci věnovat?

Jako člověk ze zemědělského prostředí bych se chtěl zaměřit na zemědělskou politiku EU. S cílem přesměrovat dotace od velkých agrobaronů směrem k malým zemědělcům. Dále bych se chtěl zaměřit i na podporu podnikání.

Jaká je pro Vás nejinspirativnější evropská osobnost, ať už současná nebo historická, a proč?

Ze současných osobností považuji za nejvíc inspirativního bývalého guvernéra ECB a bývalého italského premiéra Maria Draghiho. Nejvíc na něm oceňuji záchranu eurozóny během krize s jeho výrokem „Whatever it takes to preserve the euro.“

Děje se kolem mě

Výjezd
10. 12. 2023
Zlín je připomínkou toho, že úspěch je možný
Na Zlínsku je pořád patrný odkaz Tomáše Bati. Nejen v ulicích města, které Baťa z velké části vybudoval, ale i v myšlení lidí.