KandidátiDavid Šeda

DavidŠeda

Jihočeský kraj

EU by se měla stát světovým lídrem v oblasti inovací, digitální ekonomiky a udržitelnosti

Mé jméno je David Šeda, je mi 36 let a žiji v Českých Budějovicích, které se stanou v roce 2028 Evropským hlavním městem kultury.

Jak by měla EU vypadat?

EU by se měla stát světovým lídrem v oblasti inovací, digitální ekonomiky a udržitelnosti. Neměla by ale rezignovat na důvody svého vzniku - tedy na zajištění bezpečnosti kontinentu. Za tímto účelem se musí opět stát průmyslovou velmocí, která bude rovnocenným partnerem ostatním geopolitickým hráčům.

S jakým cílem kandiduji a jaké oblasti se chci věnovat?

Chci posílit oblasti, na které se zaměřuji nebo jsem se v minulosti zaměřoval ve svém profesním životě - jmenovitě jde o energetiku, udržitelnost, prevenci podvodného jednání a ekonomické sankce. Celkově je nutné přehodnotit priority EU tak, aby odrážely současné výzvy a potřeby občanů, zvýšily konkurenceschopnost a zároveň zachovaly základní hodnoty, na nichž je EU vystavěna.

Jaká je pro Vás nejinspirativnější evropská osobnost, ať už současná nebo historická, a proč?

Karel IV. je pro mě inspirací jako státník, který kladl důraz na vzdělání, mír a kulturu, což jsou hodnoty stále relevantní pro současnou Evropu.

Děje se kolem mě

Výjezd
14. 10. 2023
České Budějovice hlavním městem evropské kultury!
Kultura, to je i politika. A my chceme, aby se kultura z politiky nevytratila. Stejně jako odvaha. Třeba i odvaha říct: Je jen na nás, jak bude vypadat město, stát nebo …