KandidátiAdam Trunečka

AdamTrunečka

Praha

V Evropě chci zastupovat hlas mladých, kteří jsou v politice málo slyšet

Jmenuji se Adam Trunečka, jsem student z Prahy a je mi 24. O Evropskou unii se zajímám už přes pět let. Nyní pracuji jako poradce ministra pro evropské záležitosti Martina Dvořáka.

Jak by měla EU vypadat?

Kvůli novým globálním hrozbám se musí EU více věnovat naší bezpečnosti, proto bychom měli posílit její nástroje v zahraniční politice a obraně. Zároveň musí EU rozhodovat blíže k lidem. Voliči by měli mít v eurovolbách větší vliv, především na sestavování Evropské komise.

S jakým cílem kandiduji a jaké oblasti se chci věnovat?

V Evropě chci zastupovat hlas mladých, kteří jsou v politice málo slyšet. Chci se věnovat tématům, která jsou důležitá pro naši budoucnost. EU nám dává svobodu cestovat. Je tu ale stále nevyužitý potenciál, hlavně v jízdě vlakem napříč Evropou. Také se chci věnovat udržitelnosti a bezpečnosti.

Jaká je pro Vás nejinspirativnější evropská osobnost, ať už současná nebo historická, a proč?

Málo se připomíná, že Václav Havel nebyl jen naší českou, ale i celoevropskou osobností. Ukázal nám, že i my Češi přece můžeme mít v Evropě silné slovo, pokud máme co nabídnout. Což máme!

Děje se kolem mě

9. 5. 2024
DEN EVROPY!
Připomínáme si, proč vlastně máme EU. Západní Evropa se začala integrovat v 50. letech, aby dosáhla trvalého míru a vytvořila přívětivé prostředí pro demokracii a lidská …
Výjezd
1. 12. 2023
O výhodách přijetí eura v Pardubicích
Pardubice. I tam debatovali Jan Farský a Danuše Nerudová o Evropě. O naší budoucnosti v ní a o výhodách přijetí eura.
Výjezd
1. 11. 2023
EU není peněženka, zaznělo v Karlových Varech
Evropská unie není peněženka. To, že jsme díky členství získali finance ve výši přes bilion korun, je jen jakýmsi bonusem k dalším důležitějším výhodám, které EU přináší.
Výjezd
20. 10. 2023
Debata Jsme Evropani v Praze
Jsme Evropani. To je název debat s našimi lídry do eurovoleb Danuše Nerudová a Jan Farský. A taky název, který dráždí některé diskutující na sociálních sítích.