KandidátiNikola Turková

NikolaTurková

Praha

Chci, aby mladí lidé měli skutečný vliv na politiku, která formuje naši budoucnost, abychom nebyli pouze pasivními diváky

Jmenuji se Nikola Turková, je mi 29 let, žiji v Praze a profesí jsem advokátka. Patřím ke generaci, která už od mala mohla plně využívat výhod plynoucích ze členství v EU. Studovala jsem tak práva nejen na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, ale také v rakouském Salzburgu. Díky závodní cyklistice a angažmá v reprezentačním týmu jsem procestovala mnoho zemí a moc dobře si uvědomuji, jak velké mám štěstí, že jsem se narodila v Evropě. EU je naším společným dílem, které ne vždy funguje dokonale (jak už to u vztahů bývá), ale věřím, že zájmem o ni a společnou prací ji můžeme udělat lepší.

Jak by měla EU vypadat?

Chci EU, kde mladí lidé aktivně formují budoucnost stejně jako ti starší a zkušení. EU, pro kterou je ochrana přírody stejně důležitá jako vysoká životní úroveň jejích občanů. EU bezpečnou, ve které nebudu mít strach založit rodinu. EU, pro kterou je digitální transformace a vzdělávání přirozenou prioritou. EU, které je byrokracie cizí. EU, která podporuje inovace a nabízí rovné příležitosti pro všechny.

S jakým cílem kandiduji a jaké oblasti se chci věnovat?

Chci, aby mladí lidé měli skutečný vliv na politiku, která formuje naši budoucnost, abychom nebyli pouze pasivními diváky. Kandiduji s energií a odhodláním přinést svěží myšlenky, nové perspektivy a inovativní přístupy k řešení výzev, kterým EU čelí.

Jaká je pro Vás nejinspirativnější evropská osobnost, ať už současná nebo historická, a proč?

Roberta Metsola, současná předsedkyně Evropského parlamentu. Její neúnavná práce na podpoře demokracie, transparentnosti a rovnosti, spolu s důrazem na význam mladých lidí a žen v politice rezonují s mými vlastními přesvědčeními a cíli.