KandidátiJaroslav Miko

JaroslavMiko

Praha

EU by se měla stát silnější bezpečnostní oporou proti nedemokratické hrozbě zvenčí

Jmenuji se Jaroslav Miko a je mi 48 let. Bydlím v Praze, velkou část svého času trávím za volantem kamionu na cestách po Evropě, ale také občanskými aktivitami v Česku.

Jak by měla EU vypadat?

EU by dle mého názoru měla směřovat k co nejužší integraci. Tato integrace má stát v prvé řadě na společných demokratických hodnotách, na ochraně lidských práv a svobod a jejich neúnavném prosazování uvnitř Unie. Dále by mělo být rozšířeno hlasování kvalifikovanou většinou v Radě EU do dalších vybraných oblastí. EU by se měla také stát silnější bezpečnostní oporou proti nedemokratické hrozbě zvenčí.

S jakým cílem kandiduji a jaké oblasti se chci věnovat?

Kandiduji s cílem samozřejmě uspět ve volbách do EP s tím, že chci předkládat skutečná témata. Chtěl bych se věnovat sociálním otázkám a postavení menšin. K tématům, kterými se chci zabývat, bych přidal také lidská práva, vzdělávání a problematiku ochrany demokracie v digitálním prostoru.

Jaká je pro Vás nejinspirativnější evropská osobnost, ať už současná nebo historická, a proč?

Mezi mé nejoblíbenější evropské osobnosti řadím Ursulu von der Leyenovou, předsedkyni Evropské komise. Zvládla velmi dobře covidovou pandemii a dokáže velmi dobře spojovat národní členské státy EU ve věci podpory napadené Ukrajiny.