KandidátiJakub Krainer

JakubKrainer

Jihomoravský kraj

EU je proces a cesta, po které společně jdeme

Jmenuji se Jakub Krainer, je mi 36 let a pocházím ze Znojma. Pracuji jako tajemník Starostů pro Jihomoravský kraj a starám se o naše rodinné hospodářství. Mám dvě malé děti, kterým se snažím být dobrým otcem. Politika mě baví od dětských let, považuji proto za velké štěstí, že se jí mohu věnovat pracovně a pomáhat našim kandidátům k lepším výsledkům.

Jak by měla EU vypadat?

EU je proces a cesta, po které společně jdeme. Věřím, že v budoucnu se bude ubírat k větší spravedlnosti a hospodárnosti. Líbilo by se mi, kdybychom se dokázali domluvit v oblasti lákání investic. Pokud se dnes velká firma rozhoduje, ve které zemi se usídlí, předháníme se v daňových úlevách a výhodách, na nichž tratíme všichni kromě lákané firmy.

S jakým cílem kandiduji a jaké oblasti se chci věnovat?

Jako vystudovaný žurnalista se mohu věnovat komunikaci, strategické komunikaci a vysvětlování toho, co se v Evropě odehrává a o čem se bohužel často lže, ať už vinou neznalosti nebo záměrně. Jako zemědělec bych rád přispěl k tomu, aby se státy netrumfovaly v dotacích a aby naše zemědělství bylo konkurenceschopné a poctivá práce se znovu vyplácela.

Jaká je pro Vás nejinspirativnější evropská osobnost, ať už současná nebo historická, a proč?

Margaret Thatcher. Z řady vynikajících osobností evropské politiky ji vybírám, protože se dokázala postavit sílícímu populismu, udělat potřebné bolestivé kroky a vysvětlit je veřejnosti na jednoduchých příkladech z domácího rozpočtu.