KandidátiErich Kříž

ErichKříž

Karlovarský kraj

Jako Česko musíme více prosazovat svoji vizi a zájmy

Jmenuji se Erich Kříž, pocházím z královského horního města Krásno (Schönfeld) a je mi 36 let. Mám česko-německé kořeny a téma regionů a pohraničí mě provází v zásadě pořád. Díky zkušenostem v komunální politice jsem si vyzkoušel, že řadu věcí lze zlepšit dobrou prací na místní úrovni, ale to nestačí.

Jak by měla EU vypadat?

Měli bychom se více zabývat myšlenkou Evropy jako sdružení regionů, propojení na střední úrovni, a zároveň přijmout nevyhnutelné – hrozbám, kterým čelíme, nelze čelit samostatně, je potřeba další integrace v řadě oblastí, zejména v bezpečnosti. Jako Česko musíme více prosazovat svoji vizi a zájmy.

S jakým cílem kandiduji a jaké oblasti se chci věnovat?

Evropské fondy přinesly zásadní pomoc pro infrastrukturu našich obcí, ale tyto doby jsou pryč. Centra stahují obyvatelstvo napříč EU, je potřeba vize pro regiony. Téma společné ochrany hranic, společné obrany, produkční bezpečnosti v řadě odvětví, která jsme léta vyváželi do Číny, musí být na stole.

Jaká je pro Vás nejinspirativnější evropská osobnost, ať už současná nebo historická, a proč?

Winston Churchill. Jeho nezlomné vůli a pevnému postoji v zásadních otázkách vděčíme dodnes za mnohé. Budiž nám inspirací, že držet se postoje, který považuji za správný, je základem dobré politiky.