KandidátiAdam Holub

AdamHolub

Praha

Ochrana životního prostředí je dnes pod tlakem populistů, bez ní je však budoucnost naší společnosti nejistá

Jmenuji se Adam Holub a je mi 30 let. Jsem z Prahy. Působím v Bruselu jako zástupce environmentální nadace a analytik evropské politiky životního prostředí. Jsem členem Liberálně ekologické strany.

Jak by měla EU vypadat?

EU by měla být společenstvím, ve kterém se můžou členové mojí generace a mladších generací spolehnout na to, že se počítá s jejich uplatněním a zapojením. Měla by být bezpečným prostorem, kde mají další generace stejně kvalitní prostředí k životu jako jejich předchůdci. Měla by být spravedlivým světem, kde je každému měřeno stejně.

S jakým cílem kandiduji a jaké oblasti se chci věnovat?

Ochrana životního prostředí je dnes pod tlakem populistů, bez ní je však budoucnost naší společnosti nejistá. Proto je potřeba ji vysvětlovat a bránit.

Chci se také věnovat výzvám a příležitostem spojeným s politikou vůči zemím ve východním sousedství, což je zásadní region pro bezpečnost a budoucnost Evropy.

Jaká je pro Vás nejinspirativnější evropská osobnost, ať už současná nebo historická, a proč?

Florence Nightingale, protože pomohla tisícům vojáků raněných v krymské válce a založila moderní ošetřovatelství, a český král Jiří z Poděbrad, protože chtěl sjednotit evropské země v mírovou unii už v 15. století.