KandidátiAdam Čejka

AdamČejka

Praha

Mít na paměti ideály a vůdčí ideje je důležité, nesmíme ale přehlížet dění ve zbytku světa

Jmenuji se Adam Čejka, je mi 27 let a žiji v Praze. V současné době mám uzavřené studium na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a již třetím rokem pracuji pro Hlavní kancelář Starostů a nezávislých, nejdříve jako analytik a nyní jako legislativní poradce.

Jak by měla EU podle Vás vypadat?

Evropská unie by měla být dynamickou a flexibilní organizací, která poskytuje platformu pro efektivní spolupráci mezi svými členskými státy. Mít na paměti ideály a vůdčí ideje je důležité, nesmíme ale přehlížet dění ve zbytku světa. V nejbližší době musí EU zcela zásadně posílit svoji konkurenceschopnost a odolnost.

S jakým cílem kandiduji a jaké oblasti se chci věnovat?

Mým cílem je podílet se na vzniku a fungování kolektivu, který bude aktivně komunikovat evropská témata a jejich stále rostoucí význam. Výmluv na zlý Brusel už bylo dost. Je na čase začít aktivně ovlivňovat evropskou politiku. Osobně se chci zaměřit na digitální témata jako jsou AI, kyberbezpečnost a resilience.

Jaká je pro Vás nejinspirativnější evropská osobnost, ať už současná nebo historická, a proč?

„Světový mír by nemohl být zachován bez tvůrčího úsilí, jež je úměrné nebezpečím, která tento mír ohrožují.“ Slova Roberta Schumana z úvodu jeho deklarace jsou platná a inspirativní i po více než 70 letech.